Türkiye 'nin en iyileri

 • 2020-02-21 07:02 AM
 • Turism

Achakat Türkiye 'deki en iyi

7 egzotik Türk yemekleri:

Rams (koç Yumutası):

Eid al-Adha 'nın ortadan kaybolması sırasında. Sığır ve koyun kurban kesilir kesilen etler yoksul, muhtaç, aileye dağıtılır.

harika ızgara yolu le sunulyor aynı zamanda harşlanma'da  olabilyor

(Mumbar)

mumbar lezzeti ve farklı görüntüsü iştah kabrtıyor. Kokoreç ve şırdan ile benzer özelliklere sahip olan mumbar iki ürünün karışımı gibi duruyor. Sokağın en sevdiği yemek.

(tavukgöğsü):

Yabancıların Türk mutfağıyla ilgili en garipsedikleri lezzetlerin başında gelir tavuk göğsü tatlısı. Gerçekten de tatlının içinde tavuk eti olması fikri ilk başta insana biraz tuhaf geliyor. Ancak tadına bir kere bakan tavuk göğsünden bir daha vazgeçemiyor. Tabii yine de isterseniz siz içine tavuk eti koymadan da tavuk göğsü yapabilirsiniz. Bu tatlıya da yalancı tavuk göğsü adı veriliyor. Hangisi olursa olsun tavuk göğsünün lezzetine bayılacağınızdan eminiz.

Osmanlı döneminden beri var olan ünlü tariflerden biridir.

Islak Hamburgerler (ıslak Burger):

Islak Hamburgerler Istanbul 'un Taksim bölgesinde ünlüdür. İçeceklerin etkisini ortadan kaldırmak ve mide onları absorbe etmek için güzel bir ıslak Burger ve en az bir kez denenmelidir. Bu hamburger yağile ıslatılmış domates, sarımsak sosu ve ekmek ile sular altındadır ve bir cam Buhar dolaba görüntülenir. (Gezi danışmanları)

Biber ile yoğurt yumurta (çılbır):

Bu yemeğin oluşumu Osmanlı Imparatorluğu 'nun çağına kadar uzanmaktadır ve birçok Türk Shilber (çılbır) yemeğin mükemmel rahat bir atıştırmalık olduğunu söylüyorlar. Ve şahsen, yoğurt üzerinde o yumurta çanak malzemeleri onlar pişmiş sürece kaos ve sıvıların bir sürü hatırlatır. Bazı uyumu ile sıvı durumda olan ve yoğurt ve biber ile erimiş yumurta sarısı çanak. Tüm bu tatlar birlikte iyi karışımı. Sarımsak sosu diğer türleri vardır ve üzerine erimiş tereyağı dökün.

(çiğ köfte):

Çiğ köfte; bulgur, isot, kıyılmış et, salça, soğan, maydanoz ve çeşitli baharatların yoğurulup karıştırılması ile hazırlanan, pişirilmeden tüketilen, Şanlıurfa yöresine ait bir yiyecektir. Şanlıurfa'nın dışında Adana, Adıyaman, Gaziantep, Diyarbakır, Mardin, Elazığ, Malatya gibi illerde de yöresel farklılıklar gösteren çiğ köfteler yapılır.

US Dollar
US Dollar
 • 1.000
  Euro
  Euro
 • 1.000
  Turkish Lira
  Turkish Lira
 • 1.000
  British Pound
  British Pound
 • 1.000 JOD
  Jordanian Dinar
  Jordanian Dinar
 • 1.000 AED
  UAE Dirham
  UAE Dirham
 • 1.000 IQD
  Iraqi Dinar
  Iraqi Dinar
 • 1.000 DZD
  Algerian Dinar
  Algerian Dinar
 • 1.000 SAR
  Saudi Riyal
  Saudi Riyal