Antalya Manavgat Şelalesi

 • 2020-09-13 12:09 PM
 • Turism

Türkiye'deki Manavagat Şelalesi, Yunanlıların antik Yunan kentinin kutsal bir yeri olarak kabul etmesi ve Manavagat kelimesinin aslında antik Ortredi'de ana tanrı anlamına geldiğini düşündüğü için antik tarihi ve dini öneme sahiptir.

Manafgat Şelalesi, Türkiye'de 3 Liralık banknot kategorisindeki banknotlar karşısında ortaya çıktığı üzere, özellikle Türkiye'de ve genel olarak Asya'da bulunan en önemli şelalelerden biridir.

Türkiye'nin en önemli turistik merkezlerinden biri haline gelen Manavagat Şelalesi'nin önemine dikkat çeken Manavagat Şelalesi, aşağıdaki satırlarda değineceğimiz nedenlerle her yıl yüzlerce turisti cezbediyor.
Antalya'da Türkiye'de ve özellikle doğuda bir şelale manavagat var, şehir merkezine yaklaşık 70 km uzaklıkta yaklaşık 7 metre, şelalenin genişliği yaklaşık 40 metre ve yaklaşık iki metre en yüksek yüksekliği kaydetti

Suları yaz ve kış mevsimleri boyunca akar, bu da onu yılın tüm günü ziyaret etmek için uygun bir turistik yer haline getirir.

Manavagat Şelalesi'ne nasıl ulaşacağım?
Önce yerel Manavagat Havaalanı'na gelerek şelaleye kolayca ulaşabilir, ardından 2 Türk Lirası karşılığında şelaleye otobüsle ulaşabilir veya manavagat Şelalesi'ne ulaşana veya Antalya'ya ulaşana kadar yaklaşık 15 dakikada diğer ulaşım araçlarına göre özel bir araç kiralayarak, akdeniz otoyolu üzerinden Manajat köyüne giden otobüse binip otobüse binebilirsiniz.

Manavigat Şelalesi'nde yapabileceğiniz aktiviteler

# Manavigat Şelalesi'ni ziyaret ettiğinizde şelalenin sesini uzaktan duyacaksınız ve şelalenin tepesinden gün batımını ruha huzur ve sükunet getiren çarpıcı bir manzarayla göreceksiniz.

# Bir mola için arkanıza yinler ve şelalenin çevresinden birinde bir kafede en sevdiğiniz içkiyi.

# Tekne kiralama deneyimi, şelalenin her iki tarafında uzanan manzara ve yeşil bahçeleri görebileceğiniz Türkiye'deki Manavagat Şelalesi'nde küçük bir tekne kiralayıp bir gezintinin keyfini çıkarabileceğiniz eşsiz bir deneyimdir.

# Çay bahçesini ziyaret edin, şelalenin kıyısındaki çay tarlalarından toplanan çay ağaçlarından yapılan lezzetli Türk çaylarını için ve kalan akıllı ağaçların kokusuyla sonsuza dek kaydedilecek bir yolculuğun tadını çıkarın.

# Lezzetli yemekler, Türk hamur işleri, atıştırmalıklar ve ızgaralar sunan birçok restoran vardır ve özel restoranların sunduğu deniz ürünleri ve nehir balıklarını denemenizi öneririz.

Birleşmiş Milletler yıl ortasında krize kapsamlı ve kapsamlı bir yanıt verebildi.

# Daha sonra yaklaşık 10 metre uzunluğunda altı anıta sahip ve M.S. 2.

# Somon ve şelale boyunca uzanan nadir kuş ve bitki türleri gibi birçok deniz ve vahşi canlılara ev sahipliği yapan muhteşem turkuaz sularda kano gibi eğlenceli bir su sporu yapabilirsiniz.

# Şelale parkında hatıra fotoğrafı çekmeyi ve dağ keçisi ve geyik gibi göreceğiniz vahşi hayvanları fotoğraflamayı unutmayın.

# Yer sessiz, peyzajlı ve genişletilmiş yeşil alanlar yer meditasyon ve rahatlama gibi doğa ve psikolojik spor ile uyum için çok uygun bir seçim yapma ile karakterizedir.

# Kamp, yayılan yeşil çayırların ortasında ki birçok kişinin en sevilen etkinliklerinden biridir.

# Köy pazarı her Pazartesi düzenlenmektedir, yakındaki köylerden tüccarlar altın takılar, deri eşyalar, sikkeler, yazıtlar ve şelale resimleri gibi hediyelik eşya satmaya gelirler, ayrıca farklı Türk baharatları ve bazı sebze ve meyveleri nispeten uygun fiyatlarla ve herkes için uygundur.

Manavagat Şelalesi'ni ziyaret etmek için en iyi zaman

Manavigat, Akdeniz kıyılarına bakan, şelaleye yazın büyük bir sıcaklık veren ve yazın yağışlı, ılık ve bazen yağmurlu, kuru ve sıcak Akdeniz ikliminin hakim olduğu bir Türk köyüdür, ancak mart ve nisan aylarında ilkbaharda şelaleyi ve Manavagat köyünü ziyaret etmeyi tavsiye ederiz.

Manavagat Şelalesi yakınındaki en iyi turistik oteller

Misafirlerin ve ziyaretçilerin rahatlığı için en son modellerle donatılmış birçok otel ve konuk evi vardır ve oradaki oteller aşağıdakiler de dahil olmak üzere beş ve dört yıldızlı oteller olarak çeşitlilik gösterir:

Sansa Spa Otel 

Manavegat'ın en iyi otellerinden biri olan otel, uygun konaklama, özel otopark, restoran çeşitli yemekler sunan ve ücretsiz Wi-Fi hizmetinin yanı sıra fitness merkezi sunan otel, misafirperverlik, misafirperverlik, hizmet, temizlik ve sağlanan tüm hizmetler açısından ziyaretçilerinden yüksek puan lar almıştır.

Master Aile Oteli 

Manavagat Şelalesi'ne yakın bir diğer otel, online rezervasyon yönetimi ve Wi-Fi gibi birçok hizmetin sağlanmasıyla ayırt edilir ve otelin kendi açık yüzme havuzu vardır.

River Otel

Manavigat'ın gelmiş geçmiş en iyi otellerinden biri olan otel, tüm odalardan ve restorandan Manavigat Nehri'nin harika ve çekici manzarasını sunan otel, düz TV ekranlı uydu kanalına ve tüm odalarda klima ve özel banyoya sahiptir.

Seki Cottages Otel

Zeytin ağaçları ve portakal bahçelerine bakan dört yıldızlı bir otel olan otel, konuklarına yeşil bahçelerin ve genişletilmiş ağaçların muhteşem manzarasını sunmaktadır.

Otel Dorkaya

Manavagat'ın merkezine çok yakın bir otelolan otel, uygun fiyatlarla uygun fiyatlara, özel otoparka, özel havuza ve temiz ve klimalı odalara sahip şelaleye yaklaşık 10 km mesafededir.

Otel Osmansik

Manavegat Şelalesi'ne 7 km mesafede yer alan otel, otelin çevresinde muhteşem bir bahçeye ve temiz geniş odalardan ücretsiz Wi-Fi'a, özel restoran ve kafeye kadar birçok farklı hizmet sunmaktadır.

Eski Türk uygarlığının bir sembolü olan Manavigat Şelalesi, Antalya'nın son zamanlarda Paris ve Londra'dan sonra turistlerin en çok ilgisini çektiği turistik kentler düzeyinde üçüncü lüğü işgal ettiği, antalya'ya her gün olduğu gibi antalya gezileri yaptığı ve dünyanın dört bir yanından Arap ve yabancı turistleri cezbettiği doğanın kollarında şehrin gürültüsünden ve trafiğinden uzakta tatilinizi yapmak için çok uygun bir yerdir.

To Antalya Gayrimenkul 

US Dollar
US Dollar
 • 0.918
  Euro
  Euro
 • 33.002
  Turkish Lira
  Turkish Lira
 • 0.771
  British Pound
  British Pound
 • 0.709 JOD
  Jordanian Dinar
  Jordanian Dinar
 • 3.673 AED
  UAE Dirham
  UAE Dirham
 • 1,310.000 IQD
  Iraqi Dinar
  Iraqi Dinar
 • 134.361 DZD
  Algerian Dinar
  Algerian Dinar
 • 3.751 SAR
  Saudi Riyal
  Saudi Riyal