Antalya'da Dodan Şelalesi

 • 2020-09-12 10:09 AM
 • Turism

Antalya'da Dodan Şelalesi 

Antalya'daki Dodan Şelalesi, Türkiye'nin en eski turistik yerlerinden biridir ve sakinleri, M.Ö. 334 yılında büyük İskender ve askerlerinin yakınlarda yaşadıklarını ve o dönemde Pamphilia olarak bilindiğini bildirmektedir.

Dodan Antania Türkiye Şelalesi, yaklaşık 50 metre yükseklikten büyük bir yükseklikten su düşmesi nedeniyle dünyanın en güzel şelalelerinden biri olup, Dodan Şelalesi'ni bir başyapıt ve ziyaretçilerinin kalbini etkileyen yaratıcı bir tablo haline getirmektedir ve Antalya'daki Dodan Şelalesi, aşağıdaki yazıda değineceğimiz nedenlerle her yıl binlerce turisti cezbetmektedir.

Dodan Şelalesi Antalya nerede? 
Antalya'da, Antalya'nın kuzeydoğusunda, şehir merkezine 10 km mesafede yer alan Antalya, doğanın güzelliği ve cazibesi, yanlarında, nehirler boyunca uzanan bahçeler ve yeşil alanların uzantısı ile karakterize edilmiştir.

Antalya'dan oluşan şelaleler nelerdir? 
Antalya'daki Dodan Şelalesi, Toros Dağları'nın bir yerinden gelen ve Dodan Nehri'nde buluşan ve daha sonra toprağa su akmak için uzun bir mesafe yürüyen ve kayalık bir kayalıktan geçen haliç'e doğru ilerleyen ve yaklaşık 50 metre yükseklikten Akdeniz'e dökülen bir grup ırktan oluşur. ve bilim adamlarının keşfinden sonra şelale kaynağından ağzına kadar seyahat ediyor ve şelalenin arabayla yaklaşık yarım saatlik bir mesafe kat ettiği yeni istasyonlar kurarak bu uzun yolculuktan yararlanmaya karar verdiler ve size sevgili ziyaretçinize, eğer bir şey belirtildiği takdirde, Yaratıcı'nın büyüklüğünü gösteren bu peri manzarasıyla keyfinizi tamamlamak için iki yeri ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz.

Dodan Şelalesi'nde yapabileceğiniz aktiviteler

# Dodan Şelalesi bölgesinde, akıntının yukarısından haliç'e kadar olan suyun akışını görerek ve yüksek irtifadan düşen suyun sesini duyarak, şiddetli su damlasının etkisiyle uçan suyun gök gürültüsü ile nefes kesen bir manzara, ruhun büyük zevk ve konforunu yakalayabilir, bu da huzur ve sükunet getirir. 
# Şelalenin her iki tarafında Türk yemekleri ve atıştırmalıklar sunan restoranlar ve büyüleyici doğanın kollarında birçok kömür barbeküsü ve mola vermek için en sevdiğiniz içkiyi içebileceğiniz birçok kafe ve kafe bulunmaktadır.
# Dodan Antalya Türkiye Şelaleleri, şelale sularına doğru nefis bir şekilde yönlendirilmiş yeşillik şeklinde ki güzel doğal mekanlarla dolu olduğu için büyük hediyelik eşya lar almak için ideal bir alandır.
# Yeşil çayırların arasında gün batımı ve akan suyun sesleri ile bir fincan lezzetli Türk çayı maceraya değer harika bir sahne, Dodan Şelalesi bölgesi, orada kaçınılmaz olarak psikolojik olarak rahat hissedecek iyi organize edilmiş, temiz bir yerdir.

# Birçok hediyelik eşya dükkanları, şelale fotoğrafları, bazı giysiler, ayakkabılar, deri çanta, takı ve aksesuarları şelale girişinde dağınık
Antalya'daki Dodan Şelalesi'nde arka tarafta farklı açılardan girebileceğiniz ve hatıra fotoğrafı çekebileceğiniz bir mağara var, mağara ilk bölgede yer alıyor ve mağarayı merdivenle biten bir yola götürüyor ve sonunda kendinizi şelalenin tam önünde buluyorsunuz.
# Dodan Şelalesi alanı tam olarak hizmet ve tüm olanaklara sahip olduğu gibi yer uzak gürültü ve şehrin tıkanıklık uzak çocuk ve aile almak için idealdir.
Şelale alanının yakınında, manzaralara ve yeşil bahçelere sahip dudan parkı adında bir park bulunmaktadır.
# Küçük bir tekne kiralayın ve Türkiye'nin Kalaçi limanından geçen ve bu şelalenin yanından geçen Dodan Şelalesi'nde heyecan verici bir yolculuk yaşayın.
# Eğer kano gibi su sporları hayranı iseniz, bu yer sizin için mükemmel, yer yoga ve gevşeme egzersizleri gibi ruh ve ruh için önemli psikolojik spor uygulama böylece doğa ile uyum içinde sessiz bir oturum verir.

Antalya'daki Dodan Şelalesi'nde çalışma programları
Her gün 09:00'dan itibaren ziyarete açık olan mekan, yaz aylarında 20:00'ye kadar kışın 18:30'a kadar, yetişkin giriş bileti ise 3 Lira Türk'e kadar devam etmektedir.

Antalya'da Dodan Şelalesi'ni ziyaret etmek için en iyi zaman

Antalya'nın hakim olduğu Akdeniz ikliminin hakim olduğu kış aylarında sıcak ve kurak yazlar ve temmuz ve ağustos aylarında sıcaklık 40 dereceye kadar yükselir ve Akdeniz'in büyük bir bölümüne bakan birinci sınıf bir sahil kenti olması nedeniyle kentteki deniz esintisi de dahil olmak üzere atmosferi yumuşatan faktörler vardır, bu nedenle ziyaretinkeyfini çıkarmak için Mart-Haziran ayları arasında Antalya'daki Şelale Dudan'ı ziyaret edersiniz.

Antalya otelleri Dodan Falls yakınındaki oteller 
Dodan Şelalesi yakınlarında bulunan birçok otel vardır ve aşağıdakiler dahil olmak üzere beş ila dört ve üç yıldız arasında sağlanan hizmet düzeyine göre değişir:

Yzar Lara Otel
Dodan Şelalesi'ne 1 km mesafede yer alan otel, beş yıldızlı dır ve ücretsiz Wi-Fi, özel otopark, açık yüzme havuzuna bakan tüm odalar ve odalar temiz, klasik olarak zarif ve klimalı odalar gibi farklı hizmetler sunmaktadır.

Lara Otel Hotel
Dodan Şelalesi'ne sadece 500 metre mesafede yer alan otel, muhteşem deniz manzarasına, temiz ve ferah odalara, düzenli mobilyalara, süit odalardan bireysel ve çift kişilik odalara kadar çeşitli odalara ve sauna, jakuzi ve Türk hamamına sahiptir.

Bugünün Siotis Hotel
Dodan Şelalesi'ne sadece 1 km, saat kulesine sadece 10 km mesafede yer alan otel, ücretsiz internet erişimi, online rezervasyon yönetimi ve otobüs trafiği yerine otelden kiralayabileceğiniz ekstra bir ücret karşılığında özel bir araç ile temiz ve ferah odalar sunmaktadır.

Esperanza Butik Otel
Dodan Antalya Şelaleleri Türkiye'ye sadece 1,5 km uzaklıktaki en iyi otellerden biridir, otelin dışında açık yüzme havuzu ve bahçesi vardır, ağaçlarla otel kendi plajına sahiptir ve otel, konuklarına mahremiyet kazandırır.

Yani huzur ve konforu seviyorsanız ve şehrin gürültüsünden uzak durursanız, Dodan Antalya Şelalesi unutulmaz sahnelerde pitoresk doğanın ortasında bir günün tadını çıkarmak için harika bir seçimdir

To Antalya Gayrimenkul 

US Dollar
US Dollar
 • 0.919
  Euro
  Euro
 • 33.089
  Turkish Lira
  Turkish Lira
 • 0.771
  British Pound
  British Pound
 • 0.709 JOD
  Jordanian Dinar
  Jordanian Dinar
 • 3.673 AED
  UAE Dirham
  UAE Dirham
 • 1,306.231 IQD
  Iraqi Dinar
  Iraqi Dinar
 • 134.289 DZD
  Algerian Dinar
  Algerian Dinar
 • 3.751 SAR
  Saudi Riyal
  Saudi Riyal