İpek Pazarı Türkiye'nin en önemli turistik yerlerinden biridir

 • 2020-08-18 10:08 AM
 • Turism

İpek pazarı. Bursa'nın en güzel turistik mekanları
 
Her köşede dokunabileceğiniz zengin tarihi ve otantik cazibesi ile kentin en önemli turistik yerlerinden biri olan Bursa'daki antik ipek pazarı veya Koza Han Pazarı'nın şimdiden Bursa'nın en çok ziyaret edilen yerlerinden biri olmasına şaşmamalı.

Türkiye'nin İstanbul kentine sadece birkaç saat uzaklıkta bulunan Bursa, türkiye'nin en yüksek dağı olan Monks Dağı ve tabii ki Bursa'nın antik ipek pazarı gibi ünlü simge yapılarını ziyaret eden turistlerin de aralarında bulunduğu büyük ve kalabalık bir şehir.

Bursa'da antik ipek pazarının kısa tarihi

Bursa, Osmanlı İmparatorluğu'nun ilk başkenti ydi ve 1326-1365 yılları arasında bu statüsünü korudu. Bugün, ülkenin dördüncü en kalabalık şehri ve şimdi ülkenin otomobil endüstrisi de dahil olmak üzere sanayi, bir dizi ev sahipliği yapmaktadır.

Türkçe'de, birçok park ve bahçeleri nin yanı sıra harika konumu yla Yeşil Bursa olarak bilinen şehir, sizi güzel atmosferler ve muhteşem manzaralar arasında büyüleyici ve unutulmaz bir tura çıkarıyor.

Bursa'daki antik ipek pazarının, aslında dünyanın ipek başkenti, bu gelişen yerel sanayiden yararlanmak ve kentin 500 yıllık küresel ipek ticaretini güçlendirmek için inşa edildiği bildiriliyor.

Bugün Bursa'daki eski ipek pazarı artık eskisi kadar önemli olmasa da, özellikle Bursa'daki kapalı pazar olarak bilinen çeşitli sorunlu pazarlara olan bağlantısı sayesinde, ürünlerin daha fazla düzenlenmesi ve genişlemesi sayesinde artık eskisinden daha iyi olabilmesi için, en güzel yöresel ürünler arasında ziyaret etmek ve alışveriş yapmak için kesinlikle harika bir yerdir.

1451 yılında inşa edilmiş büyüleyici eski Koza Han da dahil olmak üzere piyasada hala birçok orijinal eski hanlar vardır. Bu günlerde Koza Han'ın zemin katı, bol sayıda koltuk bulunan güzel bir çay bahçesine dönüştürülmüştür.

Koza Han Bursa Market'te Alışveriş

Gerçekten de, birçok yerli bu pazarda arkadaşlarıile bir fincan çay veya kahve ile buluşurken, bazıları kitap okurken atmosferin tadını çıkarıyor. Öte yandan, çoğu turist üst kattaki galerilerde dolaşmayı tercih ediyor, akla gelebilecek her türlü ipek ürün satan birçok mağazayla birlikte.

Ne ararsanız bulunun, tadınız ne olursa olsun, ipekten yapılmış her şeyi Bursa'daki antik ipek pazarında bulabilirsiniz. Unutmayın, dükkanlarda satılan tüm ipek bursa'dan gelmiyor, büyük bir kısmı borsadan çıkarıldı.

Ne yazık ki, aynı zamanda% 100 saf ipek, bazı sentetik malzemelerden yapılmış yapılmamış mallar alabilirsiniz. Saf ipek her zaman daha fazla maliyeti, çünkü bir kural olarak, fiyatlara dikkat edin.

Hemen hemen tüm pazarlar ve çarşılar olduğu gibi, tüccarlar en yüksek fiyata mallarını satmak için, bu yüzden ürünün fiyatını düşürmek için sevgili gezgin pazarlık çekinmeyin, ve pazarlık eğlenceli olabilir, daha iyi bir fiyat gerekmez bile.

Souk yakınındaki en iyi oteller

Kervan Saray Otel Bursa Şehir

Bu otel, İpek Pazarı'na, Ulu Cami'ye 15 dakikalık yürüme mesafesindedir ve otelde restoran, salon ve vale hizmeti vardır. Halka açık alanlarda ücretsiz kahvaltı büfesi ve ücretsiz Wi-Fi sunulmaktadır. Ayrıca ortak bir alanda kahve ve çay, 24 saat oda servisi ve konferans alanı mevcuttur.

112 odanın tüminde ücretsiz Wi-Fi, 24 saat oda servisi ve uydu kanallı LED TV'ler bulunmaktadır. Konukların kullanabileceği diğer olanaklar arasında minibarlar ve saç kurutma makineleri yer almaktadır.

Todgo Silkhotel

Bursa'nın ipek pazarının yakınında yer alan bu otelde bir restoran, iş merkezi ve konferans alanı, halka açık alanlarda ücretsiz Wi-Fi ve ücretsiz kendi kendine park yeri bulunmaktadır. Diğer olanaklar arasında konsiyerj hizmetleri, 24 saat resepsiyon ve tur yardımı yer almaktadır.

72 odanın tümlerinde ücretsiz Wi-Fi, minibar ve uydu özellikli LCD TV'ler bulunmaktadır. Konuklar ayrıca oda servisi (belirli saatler içinde), mükemmel nevresimler, kahve ve çay makineleri de bulabilirler.

Otel Kitabevi Özel Ders

Bu romantik otel, Osman Gazi Türbesi ve Ulu Cami'nin yanı sıra Kuza Han Pazarı'na 15 dakikalık yürüme mesafesindedir.

Otelde bir restoran ve kafe, istek üzerine pişirilen ücretsiz pişmiş kahvaltı ve halka açık alanlarda ücretsiz Wi-Fi bulunmaktadır.

13 odanın tümlerinde yastık menüleri ve bornozlar gibi harika dokunuşların yanı sıra ücretsiz Wi-Fi ve uydu kanallı LCD TV'ler bulunmaktadır. Konuklar ayrıca 24 saat oda servisi, minibar ve kahve makineleri sunmaktadır.

Grand Bursa Otel

Koza Han Pazarı ve Bursa Müzesi'ne 10 dakikalık yürüme mesafesinde yer alan bu otel, kuru temizleme, 24 saat açık resepsiyon ve ücretsiz gazeteler sunmaktadır. Halka açık alanlarda ücretsiz kahvaltı büfesi, ücretsiz Wi-Fi ve ücretsiz vale hizmeti sunulmaktadır. Ayrıca, ortak bir alanda bir bahçe ve TV bulunmaktadır.

40 odanın tümlerinde buzdolabı ve elektrikli su ısıtıcısı gibi olanakların yanı sıra ücretsiz Wi-Fi ve uydu kanallı LCD TV'lerin yanı sıra oda servisi, ücretsiz su şişeleri ve saç kurutma makineleri ile konuklara sunulan diğer olanaklar sunulmaktadır.

To Antalya Gayrimenkul 

US Dollar
US Dollar
 • 0.918
  Euro
  Euro
 • 33.028
  Turkish Lira
  Turkish Lira
 • 0.774
  British Pound
  British Pound
 • 0.709 JOD
  Jordanian Dinar
  Jordanian Dinar
 • 3.673 AED
  UAE Dirham
  UAE Dirham
 • 1,309.094 IQD
  Iraqi Dinar
  Iraqi Dinar
 • 134.517 DZD
  Algerian Dinar
  Algerian Dinar
 • 3.751 SAR
  Saudi Riyal
  Saudi Riyal