Antalya'nın en ünlü restoranları için rehber

 • 2020-08-13 01:08 AM
 • Turism

Antalya'nın en iyi restoranlarıyla tanışın
 
Antalya, türkiye'de yaz tatilleri için popüler bir turizm merkezidir, ziyaretçilere harika plajlar, Osmanlı tarihinin anıtları ve en çeşitli ve sofistike tatlara hitap eden harika restoranlar sunarken, bu sahil turizm inde yemek, en iyi Türk yemekleri ve dünya mutfaklarından oluşan bir seçki ile harika ve unutulmaz bir deneyimdir. Aşağıdaki raporda Antalya'nın en iyi restoranlarını inceleyeceğiz.

Antalya'da Turizm

Antalya, Türk Akdeniz kıyısındaki en büyük şehir, Türk Rivierası olarak adlandırılan ve güzel plajları, yeşil dağları ve antik anıtlar ile bir alanın merkezi olarak, turizm yatırımları birkaç yıl önce burada başladı, şehir önemli bir turizm merkezi haline gelene kadar.

Antalya'nın tarihi binalarının çoğunu, eski mahalle Kalisi'nin dar ve dolambaçlı sokaklarında bulabilirsiniz. Tarihi, mimari ve arkeolojik alanlar arasında Yifli Minaresi, Hadıcık Kulesi, Eskil Camii, Murad Paşa Camii, Muhammed Paşa Camii, Müslüman Camii ve Saat Kulesi'nin yanı sıra Helenistik döneme ait birçok yapı bulunmaktadır.

Antalya'nın en iyi restoranları

Arma Kulübü

Antalya'nın en etkileyici restoranlarından biri olan Arma Club restaurant, 19. Deniz ve her zevke uygun Akdeniz yemekleri bir dizi.

Vanilya Restoran

Antalya'nın eski şehrine, özellikle Hadrian Kapısı'na sadece beş dakika uzaklıkta ki Vanilla Restaurant, çağdaş mutfağın ve restoranı çevreleyen geleneksel Osmanlı mimarisinin eğlenceli bir karışımıdır.

İngiliz bir şef ve Türk eşi tarafından işletilen restoran, taze malzemeler ve hindistan cevizi, limon çorbası ve pişmiş sığır eti gibi çekici yemeklerle geleneksel ve modern pişirme tekniklerinin bir karışımıyla zengin uluslararası yemeklerin tadına bakmak için harika bir yerdir.

Serasser Fine Denning Restaurant Antalya'da

Antalya'nın tarihi merkezinde, 300 yıllık bir evde yer alan Serasser Vin Denning restaurant, güzel Antalya'nın en iyi ve en güzel restoranlarından biridir.  Serasser, orijinal heykeller, el yapımı mobilyalar ve mücevherlerin yanı sıra çarpıcı piyano müziği ve burada yemek yenebilen bir başka farklı boyut katan muhteşem manzaralara sahip güzel bir bahçenin yer aldığı zarif dekora, konuklara unutulmaz bir deneyim sunmaya kendini adamıştır.

Restoran zengini menüde ev yapımı makarna, Türk spesiyalitesi içeren biftekler, harika deniz ürünleri ve cazip tatlılar gibi uluslararası ve Türk yemek tarifleri sunulmaktadır.

Kale Cafe

Castle Café, lezzetli Akdeniz yemekleri ile harika bir açık hava deneyimi arayanlar için harika bir yer olan Antalya Körfezi'nde harika bir panorama sunmaktadır.

Antalya'nın Eski Şehir'inde, denize bakan kayalıkların kenarında yer alan bu kafe, samimi, keyifli atmosferi ve iyi hizmetleri ile ünlü modern bir konuma sahiptir ve sıcak yaz günlerinde harika bir yer haline gelir ve burada çeşitli makarna lar ve lezzetli atıştırmalıklar ile deniz ürünlerini deneyimleyebilirsiniz.

Büyük Şefler. Antalya'daki restoranlar

Big Chefs restaurant, Antalya da dahil olmak üzere ülke genelinde altı şehirde 18 lokasyonu bulunan, türkiye'nin tanınmış bir restoranı olup, ilk olarak 2007 yılında Ankara'da açılmıştır ve o zamandan beri hem yerli hem de turistler için tercih edilen bir lezzet destinasyonu haline gelmiştir, çeşitli Türk ve dünya yemekleri ile zengin ve şaşırtıcı bir menü ile, bu nedenle ziyaretçilerin çok çeşitli lezzetli yerel tarifler arasından seçim yapmak için cazip seçeneklere sahip olacaklardır.

İtalyan restoranı Fazino Pisria. Antalya'daki restoranlar

Antalya'nın Fazino Pisria restoranı, eski tarihi merkezin renkli sokaklarında gezinirken enfes İtalyan mutfağı arayan ziyaretçiler için mükemmel bir restoran dır ve mekan da düşük bütçeli ve tasarruflu ziyaretçiler için mükemmel bir seçimdir. Ancak, restoranın bol menüsü bu eğlenceli bir yer gerçekten görülmeye değer şehrin en popüler restoranlarından biri yapar.

Alp Paşa. Antalya'daki restoranlar

Alp Paşa, aynı adı taşıyan butik otelin bir parçasıdır ve canlı piyano müziği eşliğinde açık büfe tarzı bir deneyime sahip ziyaretçilerin mekanıdır.

Restoran, Antalya'nın tarihi merkezinde, geleneksel bir Osmanlı binasında, çarpıcı Hadrian Kapısı'na sadece birkaç adım mesafede yer almaktadır.

Sıcaklık ve konforu artıran büyük romantik verandası ile Alp Paşa, çeşitli Türk, Akdeniz, Fransız ve hatta vejetaryen yemekleri sunarak şehrin birçok ziyaretçi sürünün yemek için favori yerlerinden biri haline gelmektedir.

Yedi Muhammed

Şehir merkezine birkaç kilometre mesafede yer alan Sevin Mohammed Restaurant, Konyalti Plajı'na bakan yeşil bir tepede, Antalya'nın muhteşem manzarasını sunan ve antalya'nın en ünlü restoranlarından biri olan ve yıllar önce ailesine destek olmak amacıyla ünlü restoranlarda asistan olarak başlayan Şef Muhammed tarafından yıllar önce kurulan muhteşem tarihi mirasa sahip muhteşem bir tarihi mekana sahiptir.

Seven Mohammed, ızgara et, balık ve güzel ve unutulmaz manzarası ile Türk yemek tarifleri ile eşsiz bir yemek deneyimi arayanlar için Antalya'nın en güzel restoranlarından biridir.

Batio Bistro Restoran

Kalisi'nin tarihi bölgesinin kalbinde, Antalya'nın eşsiz kültürel mekanlarına ve marinasından sadece birkaç adım mesafede yer alan Pudding Marina Hotel'deki Batio Bistro restaurant, karides, kalamar, ızgara deniz basor veya leziz sığır eti gibi üst yemeklerin yanı sıra çeşitli uluslararası yemek tarifleri ve mutfakların yanı sıra çeşitli lezzetli Türk kreplerini keşfetmekten hoşlananlar için unutulmaz bir seçimdir.

To Antalya Gayrimenkul 

US Dollar
US Dollar
 • 0.919
  Euro
  Euro
 • 33.089
  Turkish Lira
  Turkish Lira
 • 0.771
  British Pound
  British Pound
 • 0.709 JOD
  Jordanian Dinar
  Jordanian Dinar
 • 3.673 AED
  UAE Dirham
  UAE Dirham
 • 1,306.231 IQD
  Iraqi Dinar
  Iraqi Dinar
 • 134.289 DZD
  Algerian Dinar
  Algerian Dinar
 • 3.751 SAR
  Saudi Riyal
  Saudi Riyal