Türkiye'nin Antalya'sı bir haftada yaklaşık 20 bin yabancı turist ağırlar

 • 2020-08-10 01:08 AM
 • Turism

Türkiye'nin Antalya'sı bir haftada yaklaşık 20 bin yabancı turist ağırlar

Türkiye ve Rusya daha önce, Corona karşıtı tedbirler kapsamında Mart ayında askıya alındıktan sonra aralarındaki uçuşların 1 Ağustos'tan itibaren yeniden başlatıldığını duyurdular.

İki ülke arasındaki uçuşların yeniden başlamasının ardından, Türkiye Rus ziyaretçiler için "güvenli turizm adresi" haline geldi.

Yaklaşık beş aylık bir aradan sonra, ilk Rus turist konvoyları başta ülkenin turizm başkenti Antalya olmak üzere Türk turizm merkezlerine geldi.

Rus turistleri taşıyan ilk uçak Pazartesi günü şafak vakti Antalya'ya indi ve diğer konvoyların gün içinde Muğla eyaleti ile Türkiye'nin en önemli turizm merkezi olan Bodrum ve Dalaman kentlerine gelmesi planlanıyor.

Rus turistler, CORONA virüsünün maksimum önlenmesi dikkate alınarak havaalanından kalacakları otel ve tatil beldelerine nakledildi.

Rus turist Aleksandr Truschlayakova, Türkiye ve turizm başkenti Antalya'yı özlemle bekliyor.

Anna Charabakova, Rusya ile Türkiye arasındaki uçuşlar başlar başlamasıyla birlikte, kendisi ve meslektaşlarının Antalya'da tatil bileti almaya başladıklarını söyledi.

Tatiana Korniova, ailesiyle birlikte Antalya'da keyifli ve güvenli bir tatil eve güven diledi.

Türkiye ve Rusya, Corona salgınıyla mücadele tedbirleri kapsamında Mart ayında askıya alınması sonrasında 1 Ağustos' tan itibaren aralarındaki uçuşların tekrar başlatıl

Geçen yıl Türkiye, 7 milyon Rus turistle dünyanın en çok ziyaret edilen ülkeleri arasında ilk sırada yer aldı.

Türkiye Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği Başkanı Olkai Atmajda, Yabancı turistlerin Antalya'ya gelişinin 1 Ağustos'ta Kazakistan, Ukrayna ve Beyaz Rusya vatandaşlarıyla başladığını söyledi.

Bakan, bu ayın ilk haftasında Antalya'ya 10 binden fazla Ukraynalı turistin geldiğini de sözlerine ekledi.

Eyaletteki lüks bir otelin genel müdürü Tskhlar Bardaqji, turistik tesislerinde koronanın önlenmesi konusunda alınan tedbirlerden henüz şikayetçi olmadıklarını söyledi.

Alınan tedbirlerden dolayı turistlere şükranlarını sunuyoruz, otel rezervasyonlarını kabul etmeye devam ettiklerini belirtti.

To Antalya Gayrimenkul 

US Dollar
US Dollar
 • 0.918
  Euro
  Euro
 • 33.028
  Turkish Lira
  Turkish Lira
 • 0.774
  British Pound
  British Pound
 • 0.709 JOD
  Jordanian Dinar
  Jordanian Dinar
 • 3.673 AED
  UAE Dirham
  UAE Dirham
 • 1,309.094 IQD
  Iraqi Dinar
  Iraqi Dinar
 • 134.517 DZD
  Algerian Dinar
  Algerian Dinar
 • 3.751 SAR
  Saudi Riyal
  Saudi Riyal