Belek Antalya'da. Deniz, nehir ve çam ormanı arasında gerçek bir cennet.

 • 2020-08-05 09:08 AM
 • Turism

Belek Antalya'da. Deniz, nehir ve çam ormanı arasında gerçek bir cennet.


Yaz yaklaştıkça Türkiye sezonun cenneti olmaya devam edecek ve özellikle antalya'da yılın 300 günü güneş kırmızısı olan Belek'e, deniz ve güneşte banyo yapmaktan, sörf yapmaktan, su kayağının, yelkenin, dalışın ve çam ormanları ve antep fıstığı ağaçlarıyla çevrili gerçek bir cennet olan Beylik'in pitoresk doğasının tadını çıkarmayı seven Antalya'nın Belek ilçesine bir geziye ne dersin?

Son yıllarda Türkiye'nin en popüler turizm merkezi haline gelen Belek, "Turizmin Yeni Destinasyonu" sloganıyla her yıl binlerce ziyaretçiyi ağırlıyor.

Antalya'nın Akdeniz kıyısında, Antalya ilinin doğu yakasına 30 km mesafede yer alan Belek, Turizm Bakanlığı tarafından çam ormanlarının ortasında, Beyaz Deniz kıyısında turistler için gerçek bir cennet olan turizm modeli olarak seçilmiştir.

Belek'in doğal güzelliği 1984 yılında keşfedildi ve Belek plajlar, spor aktiviteleri için mükemmel bir atmosfere sahip bölgenin ilk turizm merkezi ilan edildi ve Mart ayı başında ziyaretçiler Belek'e gelebilir, denizde ve güneşte yüzmenin, sörf, su kayağı, yelken ve dalışın keyfini çıkarabilirler.

Ayrıca şehrin turistik yerlerini de görebilirsiniz, tarihi yerlerini keşfedebilirsiniz, ve bu bölge 1980'den itibaren gelişmeye başladı, bu yüzden günümüzde bile kimsenin olmadığı yerler vardır.

Antalya'nın en çok tercih edilen tatil bellerinden biri olan Kemer, Lara, Belek gibi en güzel tatil yerlerinden biri olan Antalya'nın doğusunda, antik Aspendos Tiyatrosu'nun kalıntılarına yakın, plajlar arasında yer alan oteller, çam ormanları ve golf severler burada çok sayıda golf sahası nın bulunduğu birçok tatil beldesi bulunmaktadır.

Birçok hediyelik eşya dükkanları, high-end hizmetleri de vardır ve son yıllarda Belek golf ve sevenler için bir cennet haline gelmiştir, ve yabancı turistler için önemli bir yer haline gelmiştir.

Türkiye'nin güneyinde, Antalya'nın merkezine 40 km uzaklıktaki Belek bölgesi, uluslararası standartlarda inşa edilmiş modern otelleri, alışveriş merkezleri, kaliteli restoranları ve golf sahaları sayesinde doğanın güzelliği, tarihi miras, spor tesisleri, rekreasyon ve alışverişin keyfini çıkaran, zaman içinde Antalya'dan bağımsız bir turizm bölgesi haline gelerek kendi karakterini almaya başladı.

Büyük bir tarihi tiyatro olan Aspendos'un yakınındaki Belek bölgesi, belek'in turistik değerini artıran eski kentin kalıntılarının bulunduğu Berga'ya da yakındır ve Belek, aynı zamanda en büyük ev kapasitesine sahip türkiye'nin en iyi otellerinden bazılarına sahiptir.

Belek, 50 futbol sahası ve 200'den fazla tenis kortu ile deniz, muhteşem doğa ve tarihi yerlerin yanı sıra spor tesisleri de eklendirilen en iyi tatil destinasyonları arasında yerini almıştır.

Belek'te, balıkların yer aldığı akşam yemeği sırasında gün batımının güzel manzarasının keyfini çıkarabilirsiniz ve bergamot meyveleri, diğer narenciyeleri, kavunları ve reçelleri ile de ünlüdür.

Antalya'nın geleneksel mutfağından bazıları, Antalya salatası, "hipish" püresi, zemin susam, limon suyu ve kolaçorbası ile yapılan, yoğurt, et ve limon ile yapılan Belek'te yer alıyor.

Ziyaret edilecek en önemli yerlerden biri belek

Kondo Plajı (Kundu)

Bir plaj, eğlence kompleksi ve golf sahaları içeren "Kondo Turistik Tesisler Bölgesi", Antalya Havaalanı'na 20 km mesafede, Belek bölgesinin yakınında yer alır ve çam ormanı ile çevrili 1,5 km'lik sahil şeridi boyunca inşa edilmiş harika bir turizm köyüdür.

Kurşunlu Şelalesi

Belek bölgesinin bir diğer doğa harikası olan Kürhunlo Şelalesi, bölgenin en çok ziyaret edilen turistik yerlerinden biri olan yüzlerce kuşun çevresini saran ormana ev sahipliği yapıyor ve mağara haliç'in arkasına saklandığı şelale çok dikkat çekici.

Diner Park "Dinler" (Dinler)

2004 yılında açılan Türk dili dinleri anlamına gelen Denler Park'ta, her biri ortak bir avluya bakan, dinlerin birleştiği yeri simgeleyen ve kardeşliği yansıtan bir cami, kilise ve sinagog ile dünyada hoşgörü nün işaret ve işaretleri bulunuyor.

Golf

Türk Belek'inde uluslararası standartlarda 32 adet dört ve beş yıldızlı otel, birinci sınıf turistik köy ve 5 golf sahası bulunmaktadır.

Birinci sınıf şehir tesislerinin her biri aileler için ideal bir atmosfer sunar, bir dizi fırsat ve birçok hizmet sunan, misafirlere hizmet, tüm oteller ışıklı tenis kortları, donanımlı fitness ve sağlık merkezleri, oyun alanları ve diğer birçok olanaklar var.

Belek hakkında bilinmesi gereken bilgiler şunlardır:

- Kumlu plajlar 80-150 metre derinliğinde.

- 300 gün güneş ışığı.

- Ortalama deniz sıcaklığı: +22 derece.

- Ortalama nem oranı %55.

To Antalya Gayrimenkul

US Dollar
US Dollar
 • 0.924
  Euro
  Euro
 • 31.020
  Turkish Lira
  Turkish Lira
 • 0.791
  British Pound
  British Pound
 • 0.709 JOD
  Jordanian Dinar
  Jordanian Dinar
 • 3.673 AED
  UAE Dirham
  UAE Dirham
 • 1,310.000 IQD
  Iraqi Dinar
  Iraqi Dinar
 • 134.573 DZD
  Algerian Dinar
  Algerian Dinar
 • 3.750 SAR
  Saudi Riyal
  Saudi Riyal