Türkiye'nin gayrimenkul sektörü Türkiye ekonomisine katkıda bulunuyor mu?

 • 2020-08-23 11:08 AM
 • أخبار اقتصادية

Türkiye'nin gayrimenkul sektörü Türkiye ekonomisine katkıda bulunuyor mu?

Gayrimenkul sektörünün büyümekte olduğu bir ülkede, alt sektörler de büyüyor. Bunun nedeni, tek başına bir alan olmadığı, aynı zamanda diğer sektörlere de canlılık kazandırmasıdır.

İstihdam kapasitesi açısından en büyük sektörlerden biri olan gayrimenkul sektörü konut inşaatına bağlı olsa da, iştiraklerinin gelişimi de buna göre büyümektedir.

Türkiye, son 15 yılda konut projelerinin üretiminde ciddi adımlar atılan önde gelen ülkeler arasında yer alıyor.

Yatırım yapma ve vatandaşlık sağlama fikri, dünyanın birçok ülkesinde popüler olmaya başlamıştır. Araştırma şirketlerine göre, Türkiye'de gayrimenkul sektöründeki artış, 250 alt sektörle birlikte toparlanmaya katkıda bulunuyor.

Bunlar sektörün ülke ekonomisine önemli katkılar verdiğini gösteren önemli detaylardır.

Gayrimenkul sektörünün önemi nedir?

Birçok kişi konut projelerine yatırım yapmak istiyorum neden bazı önemli nedenleri vardır. Ülke ekonomisinin büyümesine katkıda bulunmak ve istihdamda ticari bir isim olmak isteyenlerin tercih ettiği gayrimenkul sektörü, kar ve ekonomik dengeler açısından önemli bir yatırım aracıdır.

Tüm bu avantaj ve imtiyazlar birleştiğinde, gayrimenkul sektörünün ciddi büyümesi Türkiye'nin beklenen getirisi haline geliyor. Daha modern yapılara sahip konut projeleri her geçen gün ortaya çıkmakta ve artan taleplere göre farklı projeler ekonomide ciddi bir paya sahiptir.

Türkiye'nin gayrimenkul sektörü

En iyi yatırım kararı gayrimenkuldür.

Türkiye'de gayrimenkul sektörünün ülkemizde büyük atılımlar yapmaya başladığı dönemlerden bu yana birçok alanda ciddi değişimler yaşanmaya başlanmıştır.

Yukarıda da belirtildiği gibi, bir alanda bu tür ilerlemeler sadece mevcut sektörü değil, alt grup taki sektörleri ve diğer tüm sektörleri de buna göre dahil ederek büyümeyi de etkilemektedir.

Son zamanlarda Türkiye'nin gayrimenkul sektörüne bu şekilde erişimin yüksek düzeyini de okumalı ve değerlendirmelisiniz.

Çalışma alanlarının daha geniş bir ölçekte bölünmesinin kesin nedeninin, düşük işsizlik oranının ve yabancıların istihdamının gayrimenkul sektöründeki hızlı ilerlemeye bağlı olduğunu kabul etmek gerekir.

Bu yüzden doğru yatırım kararının "gayrimenkul" olduğu söylenir.

To Antalya Gayrimenkul 

دولار امريكي
دولار امريكي
 • 0.991
  يورو
  يورو
 • 18.025
  ليرة تركية
  ليرة تركية
 • 0.838
  جنيه بريطاني
  جنيه بريطاني
 • 0.709 JOD
  دينار أردني
  دينار أردني
 • 3.673 AED
  درهم اماراتي
  درهم اماراتي
 • 1,460.000 IQD
  دينار عراقي
  دينار عراقي
 • 141.785 DZD
  دينار جزائري
  دينار جزائري
 • 3.756 SAR
  ريال سعودي
  ريال سعودي